Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Literacki spacer tropem książki „Odbicia Grochowa”

8 czerwca, 12:00 - 14:00

Czy chcielibyście stać się częścią książki? Na tym spacerze będzie to możliwe!

Odbicia Grochowa: LIVE Act to specjalny spacer przygotowany przez Pawła Łęczuka, poety i niespełnionego (jeszcze) przewodnika oraz pilota wycieczek.

Paweł poprowadzi Was tropem książki Odbicia Grochowa. Zabierze w miejsca, w których powstawały zdjęcia Krzysztofa Micha, podpowie w jaki sposób zostały zrobione i przeczyta teksty z książki w miejscach, w których się dzieją.

W trakcie spaceru każdy z Was będzie mógł zrobić własne Odbicie Grochowa z sobą w roli głównej.

A na finał specjalne Odbicie Grochowa ze wszystkimi uczestnikami (lub też indywidualnie) zrobi Krzysztof Mich – autor wszystkich zdjęć w książce.

Ale na tym nie koniec! Na całej trasie spaceru Paweł Łęczuk będzie opowiadał o swoich inspiracjach literackich związanych z Grochowem. Opowie kilka ciekawostek (nie tylko literackich), wskaże miejsca, w których mieszkali m. in. Edward Stachura, Andrzej Stasiuk, Marek Bieńczyk, Zygmunt Staszczyk – i przeczyta biograficzne fragmenty z książek związanych z tymi właśnie miejscami.

Spacer rozpoczniemy w sobotę 8 czerwca o godz. 12.00 u zbiegu ulic Stanisławowskiej i Podskarbińskiej – prosimy o punktualne przybycie – zaczniemy od opowieści o słynnej szafie z kultowej komedii Miś.

Zakończymy ok. godziny 14.00 przy ulicy Męcińskiej, gdzie Krzysztof Mich przeczyta specjalnie dla Was odczyta swój legendarny wiersz: Misiek z Męcińskiej. I przeniesiemy się do Parku im. J. Polińskiego na II Festiwal im. Miśka Z Męcińskiej 🙂

Spacer odbędzie się w ramach imprezy: II Festiwal im. Miśka Z Męcińskiej. Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Salon Literacki.

Wydawcą książki Odbicia Grochowa jest Centrum Promocji Kultury.

Szczegóły

Data:
8 czerwca
Czas:
12:00 - 14:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Email:
spacery@salonliteracki.pl
Strona internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce

Klub Orzeł
Podskarbińska 11
Warszawa, Polska
+ Google Map