Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Nocny Spacer Literacki szlakiem księgarń i kawiarni literackich

20 września, 21:00 - 23:00

Zapraszamy na Nocny Spacer Literacki w ramach Nocy Księgarń. Będziemy opowiadać o najsłynniejszych księgarniach, wydawnictwach, kawiarniach, salonach literackich i kabaretach. Opowiemy o ulicy, na której przed wojną królowały księgarnie i wspomnimy najsłynniejsze przedwojenne wydawnictwa, jak Mortkowicz czy Gebethner i Wolf. Będzie też o słynnych warszawskich redakcjach: Kurierze i Wiadomościach Literackich. Odwiedzimy miejsca, w których można było spotkać Wokulskiego i te, w których biło serce międzywojennej Warszawy – Mała Ziemiańska, Zodiak, IPS…  Zajrzymy do loży masońskiej z czasów napoleońskich i Kabaretu Starszych Panów. Sprawdzimy, gdzie Norwid poznał miłość swojego życia i jak daleko do ulubionych knajp mieli Tuwim, Leśmian czy Iwaszkiewicz. Na pewno nie zabraknie bardziej i mniej znanych nazwisk, tytułów książek i, przede wszystkim, opowieści, cytatów, anegdot.

Zapraszamy 20 września 2019 r. (piątek), początek o godzinie 21:00 na Krakowskim Przedmieściu 15 (pod Pałacem Potockich, siedzibą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego).  Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.

 

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

 

Wydarzenie organizowane jest w ramach Nocy Księgarń #NocKsięgarń

Szczegóły

Data:
20 września
Czas:
21:00 - 23:00
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , ,

Organizatorzy

Stowarzyszenie Salon Literacki
Noc Księgarń

Miejsce

Pałac Potockich
Krakowskie Przedmieście 15
Warszawa, Polska
+ Google Map