Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer Literacki dookoła Starego Miasta – 5 grudnia 2021

5 grudnia 2021, 12:00 - 14:00

Stare Miasto jest zbyt obszernym tematem, by w czasie jednego spaceru omówić wszystkie literackie wątki. Zapraszamy więc na drugi spacer. Tym razem przejdziemy dookoła Starego Miasta –Podwalem, Kapitulną, Miodową i zabawimy dłużej na placu Zamkowym. Będzie dużo o kawiarniach – tych, w których spotykali się poeci romantyczni, ale i całkiem współcześni. Powiemy gdzie Stachura recytował „Kropkę nad Ypsilonem” i gdzie swoje wiersze czytali Szymborska, Iwaszkiewicz i wielu, wielu innych. Opowiemy, jak to było z żurawiami siadającymi na Kolumnie Zygmunta i który z literatów mieszkał w zamkowych pokojach. Wspomnimy Konopnicką, Wisłocką, Prusa, Reymonta, Lechonia, Słowackiego, Brylla, Żeromskiego, Przybyszewskiego i innych.
Zapraszamy w niedzielę 5 grudnia 2021 r., początek o godzinie 12.00. pod pomnikiem Kilińskiego (ul. Piekarska 20, przy Podwalu). Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.
Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)
Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie miło

Szczegóły

Data:
5 grudnia 2021
Godzina:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Witryna internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

Pomnik Kilińskiego
Piekarska 20
Warszawa, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.