Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer Literacki „Nowy Świat i okolice”

5 maja 2019, 12:00 - 14:00

Szanowni Państwo, naszą „wielką majówkę” kończymy klasyką – zapraszamy na Nowy Świat i w jego okolice. Nieco mniej chodzenia niż zwykle, ale ilość literackich wątków na pewno nie mniejsza. Tutaj niemal każda kamienica to pretekst do fascynującej opowieści. Będzie mowa o kawiarniach literackich – gdzie spotykali się Skamandryci, a gdzie Kwadryga, gdzie Majakowski okazywał pogardę dla konwenansów burżuazyjnych i gdzie pisano listy protestacyjne przeciw cenzurze. Którędy chadzał Leśmian, kto kupował karmelki u Wedla, gdzie miała warszawską siedzibę słynna Firma Portretowa i kto opisywał „Nowy Świat i okolice” z perspektywy swojej „nyży”. Pojawią się Schulz, Conrad, Tuwim, Iwaszkiewicz, Żeromski i inni. Wiele nazwisk, tytułów książek, ale przede wszystkim opowieści, cytaty, anegdoty.

Zapraszamy 5 maja 2019 r. (niedziela), początek o godzinie 12.00. na rogu Nowego Światu i Alej Jerozolimskich (pod Empikiem). Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie miło 🙂

Szczegóły

Data:
5 maja 2019
Godzina:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Witryna internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

Empik Nowy Świat
Nowy Świat 15/17
Warszawa, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.