Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer literacki „Od Placu Teatralnego do Bankowego”

5 sierpnia 2018, 12:00 - 14:00

Początek sierpnia to czas kiedy Warszawa wspomina Powstanie. Zapraszam na spacer literacki, który zaczniemy od Baczyńskiego a skończymy na Gajcym i Stroińskim. Ale będzie mowa nie tylko o nich i nie tylko o Powstaniu. Przejdziemy z placu Teatralnego do Bankowego, meandrując nieco po okolicy. Powiemy kto pisał przemówienia dla prezydenta Starzyńskiego dowodzącego obroną Warszawy w 1939 r. i którędy w młodości chadzał Norwid. Poszukamy śladów Teatru Qui Pro Quo i STS-u. Sprawdzimy dlaczego pomnik Słowackiego stoi właśnie na placu Bankowym i gdzie było mieszkanie Herberta otrzymane z puli ZLP. Wywołamy też duchy Klementyny z Tańskich Hoffmanowej, Antoniego Malczewskiego, Władysława Broniewskiego, Bolesława Prusa, Stefana Żeromskiego i wielu innych.

Zapraszamy 5 sierpnia 2018 r. (niedziela), początek o godzinie 12.00. pod pałacem Blanka, na Senatorskiej 14.  Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie miło

Szczegóły

Data:
5 sierpnia 2018
Godzina:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Witryna internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

Pałac Blanka
Senatorska 14
Warszawa, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *