Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer Literacki „Od Qui Pro Quo do Morskiego Oka” – 9 sierpnia 2020

9 sierpnia 2020, 12:00 - 14:00

Zapraszamy na Spacer Literacki „Od Qui Pro Quo do Morskiego Oka”. Tym razem powędrujemy szlakiem kabaretów, kawiarni literackich i wydawnictw. Odwiedzimy miejsca, w których biło serce międzywojennej Warszawy – Qui Pro Quo, Mała Ziemiańska, Zodiak, IPS, SiM, Morskie Oko… Opowiemy kto z kim i dlaczego siadywał przy tym samym stoliku, zajrzymy do Ogrodu Saskiego, loży masońskiej z czasów napoleońskich i Kabaretu Starszych Panów. Wspomnimy dwie poetki spotykające się w latach 60. w kawiarni „Kurierek” i kwiaciarkę z „Kwiatów polskich”. Na pewno nie zabraknie bardziej i mniej znanych nazwisk, tytułów książek i, przede wszystkim, opowieści, cytatów, anegdot.

Uwaga! W związku z obecną sytuacją, żeby spacerowanie było bezpieczne, wprowadzamy nowe zasady, a mianowicie zapisy i limit 25 osób na jednym spacerze. Zapisy będą przyjmowane zarówno mailowo (spacery@salonliteracki.pl), jak i w wiadomościach prywatnych na FB (ale nie w komentarzach) i każdorazowo potwierdzane. Bardzo prosimy o rozważne zapisy, żeby nie blokować miejsc (będzie też lista rezerwowa, gdyby ktoś się wycofał).

Zapraszamy 9 sierpnia 2020 r. (niedziela), początek o godzinie 12.00. na rogu ulic Senatorskiej i Canaletta. Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło

Szczegóły

Data:
9 sierpnia 2020
Godzina:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Witryna internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

Senatorska 29
Senatorska 29
Warszawa, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *