Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer Literacki „Okolice Pałacu Kultury” – 8 sierpnia 2020

8 sierpnia 2020, 12:00 - 14:00

Szanowni Państwo – lato to dobry czas na spacery literackie po mieście. Tym razem skupimy się na samym centrum Warszawy – okolicach Pałacu Kultury i Nauki. Będzie o tym, co było tam kiedyś i o samym PKiN-ie. Opowiemy o warszawskich dworcach i Marszałkowskiej, której już nie ma. Powiemy gdzie rozgrywa się akcja horroru Grahama Mastertona, która knajpa była własnością słynnego Szpicbródki i gdzie mieszkała muza opiewana w „Malinowym chruśniaku”. Przywołamy utwory Konwickiego, Mandaliana, Pilcha, Żulczyka, Czechowicza, Bursy, Gałczyńskiego, Ginczanki, Białoszewskiego, Iwaszkiewicza, Dehnela, Rymkiewicza i innych – na pewno nie zabraknie bardziej i mniej znanych nazwisk, tytułów książek i, przede wszystkim, opowieści, cytatów, anegdot.

Uwaga! W związku z obecną sytuacją, żeby spacerowanie było bezpieczne, wprowadzamy nowe zasady, a mianowicie zapisy i limit 25 osób na jednym spacerze. Zapisy będą przyjmowane zarówno mailowo (spacery@salonliteracki.pl), jak i w wiadomościach prywatnych na FB (ale nie w komentarzach) i każdorazowo potwierdzane. Bardzo prosimy o rozważne zapisy, żeby nie blokować miejsc (będzie też lista rezerwowa, gdyby ktoś się wycofał).

Zapraszamy 8 sierpnia 2020 r. (sobota), początek o godzinie 12.00. Początek na rogu ul. Świętokrzyskiej i Emilii Plater (od strony Pałacu). Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło

Szczegóły

Data:
8 sierpnia 2020
Godzina:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Witryna internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

Emilii Plater róg Świętokrzyskiej
Emilii Plater 53
Warszawa, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *