Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer Literacki po Cmentarzu Północnym (Wólce) – 7 listopada 2021

7 listopada 2021, 12:00 - 14:00

Cmentarz Północny, czyli tzw. Wólka  Węglowa to największa warszawska nekropolia. Mało kto wie, że również tam znajdziemy ciekawe tropy literackie. Odwiedzimy grób Stachury, ale też tej, którą opisał on jako Gałązkę Jabłoni. Będziemy mówić o Himmilsbachu, Ratoniu, Bahdaju i kilku mniej znanych, ale wartych przypomnienia poetach i pisarzach.

Uwaga! W związku z obecną sytuacją, żeby spacerowanie było bezpieczne, obwiązuje limit osób i zapisy. Zapisy będą przyjmowane zarówno mailowo (spacery@salonliteracki.pl), jak i w wiadomościach prywatnych na FB (ale nie w komentarzach) i każdorazowo potwierdzane. Bardzo prosimy o rozważne zapisy, żeby nie blokować miejsc (będzie też lista rezerwowa, gdyby ktoś się wycofał).

Zapraszamy w niedzielę 7 listopada 2021 r. Początek przy Domu Pogrzebowym (pod salą A, na wprost bramy głównej (ul. Kazimierza Wóycickiego 14). Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło

Szczegóły

Data:
7 listopada 2021
Godzina:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Witryna internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

Cmentarz Północny
Kazimierza Wóycickiego 14
Warszawa, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.