Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer Literacki po Kamionku – 12 września 2021

12 września 2021, 12:00 - 14:00

Zapraszamy na literackie odkrywanie Skaryszewa i Kamionka. Zaczniemy od Dworca Terespolskiego, opowiemy o słynnych „ciuchach”, ulicy Skaryszewskiej i zakładach Wedla. Odwiedzimy groby bohaterów opiewanych przez Mickiewicza, zacytujemy Żeromskiego, Bahdaja, Gąsiorowskiego, Borowskiego, Głowackiego i innych. Będzie też o najnowszej powieści i nowym tomiku wierszy związanych z Kamionkiem.

Uwaga! W związku z obecną sytuacją, żeby spacerowanie było bezpieczne, obwiązuje limit osób i zapisy. Zapisy będą przyjmowane zarówno mailowo (spacery@salonliteracki.pl), jak i w wiadomościach prywatnych na FB (ale nie w komentarzach) i każdorazowo potwierdzane. Bardzo prosimy o rozważne zapisy, żeby nie blokować miejsc (będzie też lista rezerwowa, gdyby ktoś się wycofał).

Zapraszamy 12 września 2021 r. (niedziela), początek o godzinie 12.00. przed wejściem na Dworzec Wschodni od strony ul. Kijowskiej). Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.

Spacer odbywa się w ramach IV Festiwalu Literackiego im. Miśka z Męcińskiej – wydarzenia współfinansowanego przez m.st. Warszawa Dzielnica Praga-Południe

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło

Szczegóły

Data:
12 września 2021
Godzina:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Witryna internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

Dworzec Wschodni
Kijowska 14
Warszawa, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.