Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer Literacki po Krakowskim Przedmieściu

29 lipca 2018, 12:00 - 14:00

Po placu Trzech Krzyży i Nowym Świecie czas na Krakowskie Przedmieście. Zaczniemy pod pomnikiem Kopernika, skończymy przed placem Zamkowym. Spacer niezbyt długi, ale bogactwo literackich wątków wyjątkowe. Tutaj niemal każda kamienica i pałac to pretekst do fascynującej opowieści. Prawda będzie mieszać się z literacką fikcją. Bohaterowie „Lalki” czy „Potopu” pojawią się obok prawdziwych postaci. Opowiemy gdzie Norwid spotkał największą miłość swojego życia i gdzie Wokulski wypatrywał Izabeli. W której sali po raz pierwszy padła nazwa Skamander i kto przewodniczył Klubowi Pierników. Kogo można było spotkać „na szlaku” i jak służyła ojczyźnie Rodziewiczówna. Będzie o Słonimskim i o jednym z jego najzagorzalszych wrogów. O tym jaki widok miał z okna Boy, który z pisarzy umiał uszyć frak i dlaczego Żukrowskiemu przynoszono pod drzwi jego własne książki. Poza tym Berent, Krasiński, Kraszewski, Gombrowicz, Reymont, Gajcy, Stroiński, Bojarski, Tokarczuk, Twardowski i inni.

Zapraszamy 29 lipca 2018 r. (niedziela), początek o godzinie 12.00. na Krakowskim Przedmieściu pod pomnikiem Kopernika.  Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.

Organizator – Stowarzyszenie Salon Literacki

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie miło

 

Szczegóły

Data:
29 lipca 2018
Godzina:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Witryna internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

Pomnik Kopernika
Krakowskie Przedmieście 2
Warszawa, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.