Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer Literacki po Nowym Mieście – 19 marca 2022

19 marca 2022, 12:00 - 14:00

Szanowni Państwo – zmiana planów… Jako że remont w okolicach ulicy Brackiej i Chmielnej, wbrew zapowiedziom, nie zmierza jeszcze ku końcowi, na spacer „Jerozolimskie, Widok, Chmielna” zaprosimy w późniejszym terminie, a teraz proponujemy wędrówkę po Nowym Mieście. Przejdziemy od Barbakanu do placu Krasińskich, ale trasą dość nieoczywistą. Opowiemy jak to się stało, że twórca Tytusa de ZOO urodził się w Barbakanie, z czym rymuje się ulica Freta i co robił w Warszawie E. T. A. Hoffmann. Sprawdzimy, co łączyło dwie wielkie pozytywistki – Konopnicką i Orzeszkową, gdzie był „Wspólny pokój” opisany przez Uniłowskiego i jak to było ze słynną karuzelą w „Campo di Fiori” Miłosza. Poza tym pojawią się Kochanowski, Matywiecki, Lec, Lechoń, Wyspiański, Grzesiuk i inni.

Zapraszamy 19 marca 2022 r. (sobota), początek o godzinie 12.00. pod Barbakanem (od strony Nowego Miasta).  Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło

Szczegóły

Data:
19 marca 2022
Godzina:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Witryna internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

Barbakan
Nowomiejska 15/17
Warszawa, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *