Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer Literacki po Nowym Mieście – 22 sierpnia 2021

22 sierpnia 2021, 12:00 - 14:00

Na kolejny sierpniowy spacer zapraszamy na Nowe Miasto. Przejdziemy od Barbakanu, przez nowomiejskie zaułki, plac Krasińskich, aż do Arsenału. Opowiemy jak to się stało, że twórca Tytusa de ZOO urodził się w Barbakanie, z czym rymuje się ulica Freta i co robił w Warszawie E. T. A. Hoffmann. Sprawdzimy co łączyło dwie wielkie pozytywistki – Konopnicką i Orzeszkową, gdzie był „Wspólny pokój” opisany przez Uniłowskiego, jak to było ze słynną karuzelą w „Campo di Fiori” i gdzie wchodzili do kanałów „Kolumbowie”. Zajrzymy na Nalewki i Przyrynek. Przywołamy teksty Kochanowskiego, Matywieckiego, Leca, Lechonia, Gajcego, Wyspiańskiego i innych.
Uwaga! W związku z obecną sytuacją, żeby spacerowanie było bezpieczne, obwiązuje limit osób i zapisy. Zapisy będą przyjmowane zarówno mailowo (spacery@salonliteracki.pl), jak i w wiadomościach prywatnych na FB (ale nie w komentarzach) i każdorazowo potwierdzane. Bardzo prosimy o rozważne zapisy, żeby nie blokować miejsc (będzie też lista rezerwowa, gdyby ktoś się wycofał).
Zapraszamy 22 sierpnia 2021 r. (niedziela), początek o godzinie 12.00. pod Barbakanem (od strony Nowego Miasta). Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.
Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)
Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło

Szczegóły

Data:
22 sierpnia 2021
Godzina:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Witryna internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

Barbakan
Nowomiejska 15/17
Warszawa, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *