Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spacer Literacki po Powązkach Wojskowych, cz. 1

12 października, 12:00 - 14:00

Powoli zbliża się listopad, a z nim nostalgia i tradycyjne wyprawy na groby. Warto odwiedzić też miejsca pochówku znanych literatów na warszawskich cmentarzach. Na początek proponujemy wyprawę na Powązki Wojskowe, czyli Cmentarz Wojskowy na Powązkach, przy ul. Powązkowskiej 43/45. Pochowano na nim również bardzo wiele osób nie mających żadnego związku z wojskiem. Zobaczymy zarówno groby w Alei Zasłużonych, jak i te w bocznych kwaterach, literatów ciągle pamiętanych i czytanych i tych rzadziej wspominanych. Będą wspomnienia, anegdoty i fragmenty utworów. Odwiedzimy groby Gałczyńskiego, Nałkowskiej, Baczyńskiego, Gajcego, Franca Fiszera, Choromańskiego, Grochowiaka, Śliwonika, Broniewskiego, Magdaleny Samozwaniec, Jerzego Szaniawskiego i wielu innych.

Zapraszamy 12 października 2019 r. (sobota), początek o godzinie 12.00. przed wejściem od ulicy Powązkowskiej (Powązkowska 43/45). Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.
(część druga spaceru w niedzielę 13 października)

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie miło

Szczegóły

Data:
12 października
Czas:
12:00 - 14:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Email:
spacery@salonliteracki.pl
Strona internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce

Powązki Wojskowe
Powązkowska 43/45
Warszawa, mazowieckie Polska
+ Google Map