Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer Literacki po Powązkach Wojskowych (część druga) – 21 listopada 2021

21 listopada 2021, 12:00 - 14:00

Dwie godziny to zdecydowanie za mało, żeby opowiedzieć o wszystkich ludziach pióra pochowanych na Powązkach Wojskowych, dlatego zapraszamy na drugą część spaceru. Tym razem odwiedzimy boczne kwatery, w których również jest wiele literackich śladów. Wspomnimy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Stanisława Grzesiuka, Tadeusza Konwickiego, Jana Brzechwę, Michała Choromańskiego, rodziców Baczyńskiego, Stanisława Leca, Wiktora Woroszylskiego czy Grzegorza Ciechowskiego. Będą wspomnienia, anegdoty i dużo poezji.

 

Uwaga! W związku z obecną sytuacją, żeby spacerowanie było bezpieczne, obwiązuje limit osób i zapisy. Zapisy będą przyjmowane zarówno mailowo (spacery@salonliteracki.pl), jak i w wiadomościach prywatnych na FB (ale nie w komentarzach) i każdorazowo potwierdzane. Bardzo prosimy o rozważne zapisy, żeby nie blokować miejsc (będzie też lista rezerwowa, gdyby ktoś się wycofał).

Zapraszamy 21 listopada 2021 r. (niedziela), początek o godzinie 12.00. – początek przy bramie głównej od strony ul. Powązkowskiej. Spacer potrwa mniej więcej 2 godziny.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło

Szczegóły

Data:
21 listopada 2021
Godzina:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Witryna internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

Powązki Wojskowe
Powązkowska 43/45
Warszawa, mazowieckie Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *