Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spacer Literacki po Saskiej Kępie

3 czerwca 2018, 12:00 - 14:00

Zapraszamy na spacer literacki po Saskiej Kępie. Przekonamy się, że literackie ślady w tej dzielnicy związane są nie tylko z Osiecką i Białoszewskim. Będziemy wspominać bohaterów powieści dawnych i zupełnie nowych, przypomnimy jedną z miejskich legend i powiemy o tym, który pisał, że tutaj Warszawa „na ksiuty przyjeżdżała”. Wywołamy ducha Gałczyńskiego, dowiemy się od kogo zaczął się boom iberoamerykański w Polsce i sprawdzimy, gdzie była kawiarnia, w której kelnerka „najpiękniejsze oczy ma” oraz „czy oni tam są” (i gdzie było rzeczone „tam”). Pojawią się takie nazwiska jak: Bahdaj, Prus, Nahacz, Tyrmand, Kalicińska, Witkacy, Centkiewiczowie, Rembek, Strachota i wiele innych.

Zapraszamy 3 czerwca 2017 r. (niedziela), początek o godzinie 12.00. przy głównym wejściu do Parku Skaryszewskiego im. Ignacego Jana Paderewskiego (pod popiersiem jego patrona). Spacer potrwa mniej więcej 2 godziny.

Organizator – Stowarzyszenie Salon Literacki. Spacer odbywa się w ramach Festiwalu im. Miśka z Męcińskiej.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie miło 🙂

Szczegóły

Data:
3 czerwca 2018
Czas:
12:00 - 14:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Email:
spacery@salonliteracki.pl
Strona internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce

Rondo Waszyngtona
Rondo Waszyngtona
Warszawa, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz