Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer Literacki po Saskiej Kępie (cz. 2) – 29 sierpnia 2021

29 sierpnia, 12:00 - 14:00

Zapraszamy na drugi z dwóch spacerów literackich po Saskiej Kępie. Wyruszymy spod pomnika Agnieszki Osieckiej i powędrujemy aż na „Chamowo”. Po drodze będzie o tym kto odwiedził Warszawę razem z Picassem, gdzie była kawiarnia, w której kelnerka „najpiękniejsze oczy ma”, dowiemy się od kogo zaczął się boom iberoamerykański w Polsce i sprawdzimy, gdzie mieszkała „genialna poetka Eulalia Gagulin” z „622 Upadków Bunga”. Pojawią się takie nazwiska jak: Prus, Centkiewiczowie, Szmaglewska, Tyrmand, Rembek, Strachota i wiele innych.

Uwaga! W związku z obecną sytuacją, żeby spacerowanie było bezpieczne, obwiązuje limit osób i zapisy. Zapisy będą przyjmowane zarówno mailowo (spacery@salonliteracki.pl), jak i w wiadomościach prywatnych na FB (ale nie w komentarzach) i każdorazowo potwierdzane. Bardzo prosimy o rozważne zapisy, żeby nie blokować miejsc (będzie też lista rezerwowa, gdyby ktoś się wycofał).

Zapraszamy  29 sierpnia 2021 r. (niedziela), początek o godzinie 12.00. przy pomnik Agnieszki Osieckiej (róg Francuskiej i Obrońców. Spacer potrwa mniej więcej 1,5 godziny.

(Pierwsza część spaceru – 28 sierpnia 2021)

Spacer odbywa się w ramach IV Festiwalu Literackiego im. Miśka z Męcińskiej – wydarzenia współfinansowanego przez m.st. Warszawa Dzielnica Praga-Południe

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło

Szczegóły

Data:
29 sierpnia
Godzina:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Strona internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

Pomnik Agnieszki Osieckiej
Obrońców 20
Warszawa, mazowieckie Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *