Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer Literacki po Służewie – 10 kwietnia 2021

10 kwietnia 2021, 12:00 - 14:00

Zapraszamy na spacer po Służewie – opowiemy nie tylko o osiedlu zwanym „nad Dolinką”, ale również o mieszkańcach dawnego Służewa. Jak zwykle skupimy się na wątkach literackich, ale zdradzimy też jakie związki z literaturą miał znany malarz, czym był „plastikowiec” i gdzie rodził się polski rap. Opowiemy co robił w okolicy pierwszy lektor języka japońskiego na UW, komu ukazał się duch Wańkowicza i gdzie mieszka jeden z najstarszych polskich blogerów. Wspomnimy też Zbigniewa Jerzynę, Stanisława Grochowiaka, Witolda Wirpszę, autora przeboju „Płonąca stodoła” i wielu innych.
Uwaga! W związku z obecną sytuacją, żeby spacerowanie było bezpieczne, obwiązuje limit osób i zapisy. Zapisy będą przyjmowane zarówno mailowo (spacery@salonliteracki.pl), jak i w wiadomościach prywatnych na FB (ale nie w komentarzach) i każdorazowo potwierdzane. Bardzo prosimy o rozważne zapisy, żeby nie blokować miejsc (będzie też lista rezerwowa, gdyby ktoś się wycofał).
Zapraszamy 10 kwietnia 2021 r. (sobota), początek o godzinie 12.00. – informację o miejscu zbiórki otrzymajcie Państwo po zapisaniu się na wydarzenie. Spacer potrwa mniej więcej 2 godziny.
Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)
Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło

Szczegóły

Data:
10 kwietnia 2021
Godzina:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Witryna internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

Wilanowska 204
Wilanowska 204
Warszawa, Poland
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *