Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer Literacki po Starym Mieście – 4 grudnia 2021

4 grudnia 2021, 12:00 - 14:00

Nie tracąc nadziei, że pogoda będzie nam jeszcze sprzyjać, zapraszamy na dwa spacery po Starym Mieście. W sobotę 4 grudnia skupimy się na obszarze wewnątrz murów miejskich. Spotkamy się noblistami i autorami powieści popularnych. Sprawdzimy gdzie była „Cafe pod Minogą” i gdzie można było dostać propozycję nie do odrzucenia „kup pan cegłę!”. Opowiemy, który z uznanych później pisarzy pisywał w kościelnej ławce, kto pijał wino u Fukiera i co wspólnego z warszawską starówką mają „Muminki”. Zbadamy też, czy wszystkie tablice pamiątkowe mówią prawdę. Wspomnimy „Słowiańskiego Horacego i poszukamy fraszki jednego ze skamandrytów na fasadzie kamienicy. Poza tym Prus, Or-Ot, Gomulicki, Żeromski, Giedroyć, Gojawiczyńska, Norwid, Brandys, Chutnik i inni.
Zapraszamy 4 grudnia 2021 r. (sobota), początek o godzinie 12.00. pod rzeźbą Syrenki na Rynku Starego Miasta (a właściwie w okolicach Syrenki obudowanej aktualnie lodowiskiem i jarmarkiem, od strony zachodniej, gdzieś w pobliżu Fukiera). Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.
Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)
Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło

Szczegóły

Data:
4 grudnia 2021
Godzina:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Witryna internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

Rynek Starego Miasta
Rynek Starego Miasta
Warszawa, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.