Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spacer Literacki po Starym Mieście (część 2.)

2 kwietnia, 17:00 - 18:30

Stare Miasto jest zbyt obszernym tematem, by w czasie jednego spaceru omówić wszystkie literackie wątki. Zapraszamy więc na drugi spacer, w nietypowym terminie – 2 kwietnia, w świąteczne poniedziałkowe popołudnie.

Tym razem przejdziemy ulicą Kapitulną, Miodową i zabawimy dłużej na placu Zamkowym. Będzie dużo o kawiarniach – tych, w których spotykali się poeci romantyczni, ale i całkiem współcześni. Powiemy gdzie Stachura recytował „Kropkę nad Ypsilonem” i gdzie swoje wiersze czytali Szymborska, Iwaszkiewicz i wielu, wielu innych. Opowiemy jak to było z żurawiami siadającymi na Kolumnie Zygmunta i który z literatów mieszkał w zamkowych pokojach. Wspomnimy Konopnicką, Wisłocką, Lechonia, Słowackiego, Brylla, Przybyszewskiego i innych.

Zapraszamy 2  kwietnia 2018 r. (poniedziałek), początek o godzinie 17.00. pod pomnikiem Kilińskiego (ul. Piekarska 20, przy Podwalu). Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie miło

Szczegóły

Data:
2 kwietnia
Czas:
17:00 - 18:30
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Email:
spacery@salonliteracki.pl
Strona internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce

Pomnik Kilińskiego
Piekarska 20
Warszawa, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz