Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spacer Literacki po Żoliborzu – część II

6 października, 12:00 - 14:00

„Na Żoliborzu są ulice takie śliczne”… – zapraszamy na drugi z dwóch spacerów literackich po Żoliborzu. Tym razem zajrzymy na plac Słoneczny, do Parku Żeromskiego i przejdziemy przez kolonie WSM. Dowiemy się, który poeta mieszkał pod jednym dachem z dwiema żonami, gdzie pracowała polska Mary Poppins, w którym miejscu stał „Domeczek” opisany w „Zielu na kraterze” i co to jest „półtorówka”. Będzie o tym, że Żoliborz miał niezwykłe szczęście do pisarek tworzących dla dzieci i młodzieży i do autorów kryminałów milicyjnych. Jak zwykle nie zabraknie opowieści, anegdot, cytatów. Przywołamy utwory m.in. Ewy Karwan-Jastrzębskiej, Ireny Jurgielewiczowej, Władysława Broniewskiego, Melchiora Wańkowicza, Antoniego Libery i innych.

Zapraszamy 6 października 2019 r. (niedziela), początek o godzinie 12.00. na rogu ul. Krasińskiego i Czarnieckiego (przy wejściu do parku). Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.

Organizator – Stowarzyszenie Salon Literacki

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie miło

Szczegóły

Data:
6 października
Czas:
12:00 - 14:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Email:
spacery@salonliteracki.pl
Strona internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce

Krasińskiego/Czarnieckiego
Krasińskiego 9
Warszawa, Polska
+ Google Map