Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spacer Literacki przez Aleję Róż i inne dobre adresy Śródmieścia

19 listopada 2017, 12:00 - 14:00

Śródmieście to dzielnica, w której znajdziemy wyjątkowo dużo tropów literackich, tym razem skoncentrujemy się „dobrych adresach” w Śródmieściu Południowym. Zaczniemy od Dołęgi-Mostowicza, a skończymy na Gombrowiczu. Z nim zresztą spotkamy się kilka razy. Będzie też o tak różnych twórcach, jak Gałczyński, Słonimski, Baczyński, Twardowski, Staff, Makuszyński, Leśmian, Hłasko i wielu innych. Pojawi się nawet duch Sienkiewicza. Dowiemy się, które salony były pro- a które antyrządowe i kto był pierwszym hipsterem z Placu Zbawiciela. Poznamy dramatyczny wątek warszawski biografii znakomitego rosyjskiego poety Aleksandra Błoka i mało znany fragment życiorysu Przybyszewskiego. A to jeszcze nie wszystko – przyjdźcie i przekonajcie się.

Zapraszamy 19 listopada 2017 r., początek o godzinie 12.00. na rogu Pięknej i Alej Ujazdowskich (od strony parku). Spacer potrwa mniej więcej 2 godziny.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie miło

 

Szczegóły

Data:
19 listopada 2017
Czas:
12:00 - 14:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Email:
spacery@salonliteracki.pl
Strona internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce

Piękna 10
Piękna 10
Warszawa, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz