Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer Literacki „Skarpa Mokotowska” – 18 lipca 2020

18 lipca 2020, 12:00 - 14:00

Zapraszamy na premierowy spacer literacki, który nazwaliśmy „Skarpa Mokotowska”. Zaczniemy od ulicy Spacerowej i powoli będziemy się wspinać do Puławskiej, przejdziemy kawałek tą arterią i znów zejdziemy w dół. W trakcie spaceru będzie m.in. o tym jak zarabiają na życie poeci, zanim staną się sławni, kto spacerował po Wybiegu i kto romansował w „Mozaice”. Sprawdzimy, gdzie wyszli z kanałów powstańcy, kto mieszkał w domu Wedla, gdzie mieszkała Królowa Kryminału, a nawet spotkamy prawdziwego krasnoludka. Będzie o mało znanym fakcie z życia Baczyńskiego i kilku zapomnianych pisarzach. Jak zwykle nie zabraknie anegdot i cytatów.

Uwaga! W związku z obecną sytuacją, żeby spacerowanie było bezpieczne, wprowadzamy nowe zasady, a mianowicie zapisy i limit 25 osób na jednym spacerze. Zapisy będą przyjmowane zarówno mailowo (spacery@salonliteracki.pl), jak i w wiadomościach prywatnych na FB (ale nie w komentarzach) i każdorazowo potwierdzane. Bardzo prosimy o rozważne zapisy, żeby nie blokować miejsc (będzie też lista rezerwowa, gdyby ktoś się wycofał).

Zapraszamy 18 lipca 2020 r. (sobota), początek o godzinie 12.00. na rogu Spacerowej i Słonecznej. Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło

Szczegóły

Data:
18 lipca 2020
Godzina:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Witryna internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

róg Spacerowej i Słonecznej
Słoneczna 37
Warszawa, Poland
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.