Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer Literacki śladami Witkacego – 18 lutego 2023

18 lutego 2023, 12:00 - 14:00

Kilka dni przed urodzinami, które przypadają 24 lutego, zapraszamy na spacer śladami jednego z najbardziej niezwykłych artystów XX wieku – Stanisława Ignacego Witkiewicza, zwanego Witkacym. Pisarz, dramaturg, malarz, teoretyk sztuki, filozof, urodzony w Warszawie, od piątego roku życia związany był z Zakopanem. Jednak w stolicy bywał często – miał tu żonę, przyjaciół, wystawiał swoje dzieła, wygłaszał odczyty. Również jeden z oficjalnych adresów „Firmy Portretowej” był adresem warszawskim. Trasa obejmuje tylko Śródmieście, chociaż adresy związane z Witkacym można znaleźć i w innych dzielnicach Warszawy. Zapraszamy – i uważajcie, byście nie skończyli jak Izydor: Blask Tajemnicy Wiekuistej wyrżnął Izydora prosto w pysk, jak świetlisty bufor jakiegoś załadowanego potwornością całego Istnienia mgławicowego monstre-pociągu. (S.I. Witkiewicz, Jedyne wyjście)

Zapraszamy 18 lutego 2023 r. (sobota), początek o 12:00 na placu Trzech Krzyży (pod kościołem św. Aleksandra, od strony południowej). Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło

Szczegóły

Data:
18 lutego 2023
Godzina:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Witryna internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

plac Trzech rzyży
plac Trzech Krzyży
Warszawa, Poland
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *