Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spacer literacki „Śródmieście na wschód od Marszałkowskiej”

3 września 2017, 12:00 - 14:00

Wrzesień to czas powrotu do szkoły, ale my nieustająco zapraszamy do poznawania literatury w czasie spacerowania. Rok szkolny zaczynamy w ścisłym centrum. Najpierw pokrążymy ulicami po wschodniej stronie Marszałkowskiej. Opowiemy gdzie stawiał pierwsze kroki mały Staś Witkiewicz i gdzie „Tańcowała igła z nitką” do spółki z „Kaczką Dziwaczką”. Jak daleko miał pan Prus do kamienicy Łęckich i którędy prezes Dyzma chodził do Banku Zbożowego. Co robili studenci w dworku Kraszewskiego i jakie dzieło zostawił po sobie najsłynniejszy kamieniarz wśród literatów. Poza tym Julia Hartwig i Artur Międzyrzecki, Jarosław Iwaszkiewicz, Henryk Sienkiewicz, Kazimierz Wierzyński, Stefan Żeromski i inni.

Zapraszamy 3 września 2017 r. (niedziela), początek o godzinie 12.00. na rogu Marszałkowskiej i ks. I. Skorupki )obok budynku Marszałkowska 72).  Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie miło

Szczegóły

Data:
3 września 2017
Czas:
12:00 - 14:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Email:
spacery@salonliteracki.pl
Strona internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce

Marszałkowska 72
Marszałkowska 72
Warszawa, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz