Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer Literacki „Z Jazdowa na pl. Zbawiciela” – 12 marca 2022

12 marca 2022, 12:00 - 14:00

Śródmieście to dzielnica, w której znajdziemy wyjątkowo dużo tropów literackich, tym razem skoncentrujemy się „dobrych adresach” w Śródmieściu Południowym. Zaczniemy od Dołęgi-Mostowicza, zajrzymy na Jazdów, żeby sprawdzić, gdzie „dobrze wstać skoro świt” i powiemy dlaczego bohaterowie „Lalki” nie spacerowali po Parku Ujazdowskim. Odwiedzimy ulicę, na której wyjątkowo wielu poetów przypadało na metr kwadratowy, opowiemy o najpiękniejszej secesyjnej kamienicy w Warszawie i jej lokatorze, który nam wszystkim przyprawił „gębę” a także poznamy dramatyczny wątek warszawski biografii znakomitego rosyjskiego poety Aleksandra Błoka. Spacer skończymy opowieścią o pierwszym hipsterze z Placu Zbawiciela. Będzie o tak różnych twórcach, jak Gałczyński, Słonimski, Twardowski, Staff, Makuszyński, Przybyszewski, Białoszewski, Gombrowicz, Lechoń, Nałkowska, Hłasko i wielu innych – przyjdźcie i przekonajcie się.
Zapraszamy 12 marca 2022 r., początek o godzinie 12.00. na rogu Pięknej i Alej Ujazdowskich (od strony parku). Spacer potrwa mniej więcej 2 godziny.
Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)
Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło

Szczegóły

Data:
12 marca 2022
Godzina:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Witryna internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

Al. Ujazdowskie / Piękna
Piękna 10
Warszawa, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *