Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Spacer Literacki „Z placu Teatralnego do Bankowego” – 26 września 2021

26 września, 12:00 - 14:00

Zapraszamy na spacer literacki, który zaczniemy od Baczyńskiego a skończymy na Gajcym i Stroińskim. Ale będzie mowa nie tylko o nich i nie tylko o Powstaniu. Przejdziemy z placu Teatralnego do Bankowego, meandrując nieco po okolicy. Powiemy, kto pisał przemówienia dla prezydenta Starzyńskiego, dowodzącego obroną Warszawy w 1939 r. i którędy w młodości chadzał Norwid. Poszukamy śladów STS-u i kawiarni „Sztuka”. Sprawdzimy, dlaczego pomnik Słowackiego stoi właśnie na placu Bankowym i gdzie było mieszkanie Herberta, otrzymane z puli ZLP. Wywołamy też duchy Klementyny z Tańskich Hoffmanowej, Antoniego Malczewskiego, Władysława Broniewskiego, Bolesława Prusa, Stefana Żeromskiego i wielu innych.

Uwaga! W związku z obecną sytuacją, żeby spacerowanie było bezpieczne, obwiązuje limit osób i zapisy. Zapisy będą przyjmowane zarówno mailowo (spacery@salonliteracki.pl), jak i w wiadomościach prywatnych na FB (ale nie w komentarzach) i każdorazowo potwierdzane. Bardzo prosimy o rozważne zapisy, żeby nie blokować miejsc (będzie też lista rezerwowa, gdyby ktoś się wycofał).

Zapraszamy 26 września 2021 r. (niedziela), początek o godzinie 12.00. pod pałacem Blanka, na Senatorskiej 14.  Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło

Szczegóły

Data:
26 września
Czas:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Strona internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce

Pałac Blanka
Senatorska 14
Warszawa, Polska
+ Google Map