Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer Literacki „Z Portu Praskiego na Pragę II” – 18 września 2021

18 września 2021, 12:00 - 14:00

Zapraszamy na kolejny spacer literacki po warszawskiej Pradze. Tym razem będziemy odkrywać historie nieco mniej znane. Zaczynamy w rejonie dawnego portu praskiego, potem powędrujemy Jagiellońską w kierunku osiedla Praga II. Opowiemy jakie wizje można mieć patrząc na dawny akademik i gdzie pochowany jest jeden z bohaterów sienkiewiczowskiego „Potopu”. Sprawdzimy kto i jak opisywał warszawskie ZOO, gdzie kwitła miłość dwójki znakomitych tekściarzy i co po tym zostało w piosenkach oraz kogo pod Pedetem dopadły wspomnienia. Będzie kryminalnie, dramatycznie i lirycznie. Pojawią się: Korczak, Stasiuk, Andrzejewski, Gałczyński, Masłowska, Konatkowski, Miłoszewski i wielu innych autorów.

Uwaga! W związku z obecną sytuacją, żeby spacerowanie było bezpieczne, obwiązuje limit osób i zapisy. Zapisy będą przyjmowane zarówno mailowo (spacery@salonliteracki.pl), jak i w wiadomościach prywatnych na FB (ale nie w komentarzach) i każdorazowo potwierdzane. Bardzo prosimy o rozważne zapisy, żeby nie blokować miejsc (będzie też lista rezerwowa, gdyby ktoś się wycofał).

Zapraszamy 18 września 2021 r. (sobota), o godzinie 12.00. Początek na rogu Okrzei i Sierakowskiego. Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło

Szczegóły

Data:
18 września 2021
Godzina:
12:00 - 14:00
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Witryna internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

Sierakowskiego 4
Sierakowskiego 4
Warszawa, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *