Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Spacer Literacko-filmowy dookoła Stadionu Narodowego – 22 czerwca 2024

22 czerwca, 12:00 - 14:00

Wśród patronów roku 2024 są również Polscy Olimpijczycy. Z tej okazji zapraszamy na specjalny Spacer Literacko-filmowy dookoła Stadionu Narodowego. Przypomnimy, co było w tym miejscu zanim powstał ten obiekt, opowiemy też o planach, które nigdy nie zostały zrealizowane. A to wszystko oczywiście przez pryzmat literatury i filmu. Przywołamy teksty Marii Dąbrowskiej, Adama Bahdaja, Marka Bieńczyka, Mirosława Nahacza, Łukasza Orbitowskiego, Zygmunta Miłoszewskiego i innych autorów. Pokażemy też kadry w filmów kręconych w tym miejscu.

Zapraszamy 22 czerwca 2024 r. (sobota), początek o godzinie 12.00. przed wejściem na Stadion Narodowy od strony Ronda Waszyngtona (brama nr 2). Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.

Organizator – Stowarzyszenie Salon Literacki. Spacer odbywa się w ramach VII Festiwalu Literackiego im. Miśka z Męcińskiej (wydarzenie współfinansuje Miasto st. Warszawa, Dzielnica Praga-Południe)

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło

Szczegóły

Data:
22 czerwca
Godzina:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Witryna internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

stadion Narodowy
Rondo Waszyngtona
Warszawa, Poland
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *