Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wieczorny Spacer Literacki po Starym Mieście – 6 sierpnia 2021

6 sierpnia 2021, 19:00 - 21:00

Zapraszamy na kolejny wieczorny Spacer Literacki. Tym razem okolice znane wszystkim, czyli Starówka. Ale czy znamy ją od strony literackiej? Spotkamy się noblistami i autorami powieści popularnych. Sprawdzimy, gdzie była „Cafe pod Minogą” i w którym miejscu można było dostać propozycję nie do odrzucenia: „kup pan cegłę!”. Opowiemy, który z uznanych później pisarzy pisywał w kościelnej ławce i kto pijał wino u Fukiera. Wspomnimy „Słowiańskiego Horacego” i poszukamy fraszki jednego ze skamandrytów na fasadzie kamienicy. Poza tym Prus, Or-Ot, Gomulicki, Cat-Mackiewicz, Żeromski, Giedroyć, Gojawiczyńska, Norwid, Brandys, Chutnik i inni.

Uwaga! W związku z obecną sytuacją, żeby spacerowanie było bezpieczne, obwiązuje limit osób i zapisy. Zapisy będą przyjmowane zarówno mailowo (spacery@salonliteracki.pl), jak i w wiadomościach prywatnych na FB (ale nie w komentarzach) i każdorazowo potwierdzane. Bardzo prosimy o rozważne zapisy, żeby nie blokować miejsc (będzie też lista rezerwowa, gdyby ktoś się wycofał).

Zapraszamy 6 sierpnia 2021 r. (piątek), początek o godzinie 19.00. pod rzeźbą Syrenki na Rynku Starego Miasta. Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło

Szczegóły

Data:
6 sierpnia 2021
Godzina:
19:00 - 21:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Witryna internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

Rynek Starego Miasta
Rynek Starego Miasta
Warszawa, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *