Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spacer literacki „Mariensztat i Powiśle Północne”

30 lipca 2017, 12:00 - 14:00

Szanowni Państwo – lato sprzyja spacerom, więc zapraszamy na kolejną literacką wędrówkę. W ostatnią lipcową niedzielę przejdziemy przez Mariensztat i Powiśle (od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do Poniatowskiego).
Będzie o tym kto opiewał „małe mieszkanko na Mariensztacie”, kto jadał flaki „Pod Retmanem”, gdzie grasował Felek Zdankiewicz, skąd wzięło się Powiśle w „Lalce” i komu odbił żonę Czesław Miłosz. Sprawdzimy gdzie mieszkała Iłłakowiczówna a gdzie Czechowicz. Opowiemy też gdzie rodziły się opowieści o „Towarzyszu Szmaciaku” i gdzie mieszkał Kamil Kurant. Zakończymy zaś dramatyczną historią o śmierci Jerzego Szaniawskiego. Jak zwykle nie zabraknie bardziej i mniej znanych nazwisk, tytułów książek i, przede wszystkim, opowieści, cytatów, anegdot.

Zapraszamy 30 lipca 2017 r. (niedziela), początek o godzinie 12.00. na Rynku Mariensztackim (przy fontannie). Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko).

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie miło 🙂

Szczegóły

Data:
30 lipca 2017
Czas:
12:00 - 14:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Email:
spacery@salonliteracki.pl
Strona internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce

Mariensztat
Rynek Mariensztacki
Warszawa, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz