Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer Literacki po Aninie – 1 maja 2021

1 maja 2021, 12:00 - 14:00

Długi weekend majowy zaczynamy od spaceru po Aninie. Sprawdzimy, dlaczego bywa nazywany „osiedlem poetów” – opowiemy jednak nie tylko o tych najczęściej wymienianych autorach, czyli Gałczyńskim, Tuwimie i Twardowskim, będzie też o związkach z tym miejscem Chotomskiej, Białoszewskiego czy Baczyńskiego. Powiemy też jak to było z mieszkaniem w Aninie „Złego” oraz o tym, który autor swoimi anińskimi opowiadaniami oburzył lokalną społeczność. Na naszej trasie nie zabraknie oczywiście „świdermajerów”.

Uwaga! W związku z obecną sytuacją, żeby spacerowanie było bezpieczne, obwiązuje limit osób i zapisy. Zapisy będą przyjmowane zarówno mailowo (spacery@salonliteracki.pl), jak i w wiadomościach prywatnych na FB (ale nie w komentarzach) i każdorazowo potwierdzane. Bardzo prosimy o rozważne zapisy, żeby nie blokować miejsc (będzie też lista rezerwowa, gdyby ktoś się wycofał).

Zapraszamy 1 maja 2021 r. sobota), początek o godzinie 12.00. – informację o miejscu zbiórki otrzymajcie Państwo po zapisaniu się na wydarzenie. Spacer potrwa mniej więcej 2 godziny.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło

Szczegóły

Data:
1 maja 2021
Godzina:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Witryna internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

PKP Wawer
Widoczna 2
Warszawa, Poland
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.