Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer Literacki po Powązkach Wojskowych, część pierwsza – 24 kwietnia 2021

24 kwietnia 2021, 12:00 - 14:00

Pomimo trudnej sytuacji, spacerujemy… W niewielkich grupach, trzymając dystans. W dniach 24 i 25 kwietnia  proponujemy dwie wyprawy na Powązki Wojskowe, czyli Cmentarz Wojskowy na Powązkach, przy ul. Powązkowskiej 43/45. Pochowano na nim również bardzo wiele osób nie mających żadnego związku z wojskiem, w tym wielu literatów. Zobaczymy zarówno groby w Alei Zasłużonych, jak i te w bocznych kwaterach, pisarzy ciągle pamiętanych i czytanych i tych rzadziej wspominanych. Będą opowieści, anegdoty i fragmenty utworów. W sobotę odwiedzimy groby Zofii Nałkowskiej, Juliana Tuwima, Krzysztofa K. Baczyńskiego, Tadeusza Gajcego, Franca Fiszera, Stanisława Grochowiaka, Romana Śliwonika, Władysława Broniewskiego, Magdaleny Samozwaniec, Jerzego Szaniawskiego, Ryōchū Umedy, Olgi Jackowskiej czyli Kory i wielu innych.

Uwaga! W związku z obecną sytuacją, żeby spacerowanie było bezpieczne, obwiązuje limit osób i zapisy. Zapisy będą przyjmowane zarówno mailowo (spacery@salonliteracki.pl), jak i w wiadomościach prywatnych na FB (ale nie w komentarzach) i każdorazowo potwierdzane. Bardzo prosimy o rozważne zapisy, żeby nie blokować miejsc (będzie też lista rezerwowa, gdyby ktoś się wycofał).

Zapraszamy 24 kwietnia 2021 r. (sobota), początek o godzinie 12.00. – informację o miejscu zbiórki otrzymajcie Państwo po zapisaniu się na wydarzenie. Spacer potrwa mniej więcej 2 godziny.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło

Szczegóły

Data:
24 kwietnia 2021
Godzina:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Witryna internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

Powązki Wojskowe
Powązkowska 43/45
Warszawa, mazowieckie Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *