Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spacer Literacki po Starych Powązkach, część 1

10 listopada, 12:00 - 14:00

Wprawdzie literackie wędrówki po warszawskich nekropoliach zaczęliśmy od Powązek Wojskowych, ale to przecież Stare Powązki są cmentarzem starszym i pochowanych na nim jest jeszcze więcej osób zasłużonych dla polskiej kultury. Proponujemy Państwu dwa spacery po tym niezwykłym miejscu. Pierwszy zaczniemy przy Bramie Św. Honoraty i przypomnimy przede wszystkim pisarzy pochowanych w Alei Zasłużonych i we wschodniej części nekropolii. Na naszej trasie znajdą się groby Zbigniewa Herberta, Julii Hartwig, Mirona Białoszewskiego, Marii Dąbrowskiej, Kazimierza Wierzyńskiego, Stanisława Dygata, Bolesława Leśmiana, Mieczysława Jastruna, Jerzego Andrzejewskiego i wielu innych. Nie zabraknie opowieści, anegdot i fragmentów utworów.

Zapraszamy 10 listopada 2018 (sobota). Początek o godzinie 12 przy Bramie św. Honoraty (ul. Powązkowska 14). Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.

Organizator – Stowarzyszenie Salon Literacki
Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie miło 🙂

Druga część spaceru 12 listopada

Szczegóły

Data:
10 listopada
Czas:
12:00 - 14:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Email:
spacery@salonliteracki.pl
Strona internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce

Stare Powązki
Powązkowska 14
Warszawa, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz