Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer Literacki po Starych Powązkach (część pierwsza) – 17 kwietnia 2021

17 kwietnia 2021, 12:00 - 14:00

Jako że w zeszłym roku sezon spacerowy zakończył się wcześniej, niż  planowaliśmy, zapraszamy na wiosenne zwiedzanie warszawskich nekropolii – zaczynamy od Starych Powązek. Proponujemy Państwu dwa spacery po tym niezwykłym miejscu. W czasie pierwszego przypomnimy przede wszystkim pisarzy pochowanych w Alei Zasłużonych i we wschodniej części nekropolii. Na naszej trasie znajdą się groby Zbigniewa Herberta, Julii Hartwig, Mirona Białoszewskiego, Marii Dąbrowskiej, Kazimierza Wierzyńskiego, Stanisława Dygata, Bolesława Leśmiana, Mieczysława Jastruna, Jerzego Andrzejewskiego i wielu innych. Nie zabraknie opowieści, anegdot i fragmentów utworów.

Uwaga! W związku z obecną sytuacją, żeby spacerowanie było bezpieczne, obwiązuje limit osób i zapisy. Zapisy będą przyjmowane zarówno mailowo (spacery@salonliteracki.pl), jak i w wiadomościach prywatnych na FB (ale nie w komentarzach) i każdorazowo potwierdzane. Bardzo prosimy o rozważne zapisy, żeby nie blokować miejsc (będzie też lista rezerwowa, gdyby ktoś się wycofał).

Zapraszamy 17 kwietnia 2021 r. (sobota), początek o godzinie 12.00. – informację o miejscu zbiórki otrzymajcie Państwo po zapisaniu się na wydarzenie. Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło

Szczegóły

Data:
17 kwietnia 2021
Godzina:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Witryna internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

Stare Powązki
Powązkowska 14
Warszawa, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *