Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spacer Literacki po Starym Mokotowie

24 marca, 12:00 - 14:00

Czuć już wiosnę – liczymy na to, że zagości w Warszawie na dobre i zapraszamy na pierwszy w sezonie spacer literacki.  Zgodnie z wyrażonym w komentarzach życzeniem, zaczynamy od Mokotowa. 24 marca powędrujemy przez ulice Starego Mokotowa i przekonamy się gdzie recytowano poemat o Leonidzie Breżniewie, który dom połączył Marię Dąbrowską z autorką poczytnych kryminałów i gdzie mieszkała najsłynniejsza muza Skamandrytów. Opowiemy u kogo bywali na brydżu Antoni Słonimski i Jerzy Jurandot i na którym osiedlu z mieszkań dobiegał wieczorami stukot maszyn do pisania. Gdzie w sobotnie noce czaił się z wiadrem na balkonie Jerzy Putrament i gdzie zakończył życie Jerzy Krzysztoń. Ponadto pojawią się Czechowicz, Miłosz, Brzechwa, Broniewski, Wańkowicz i inni.

Zapraszamy 24 marca 2019 r. (niedziela), początek o godzinie 12.00. na rogu Puławskiej i Rakowieckiej (pod budynkiem Puławska 10).  Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie miło

Szczegóły

Data:
24 marca
Czas:
12:00 - 14:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Email:
spacery@salonliteracki.pl
Strona internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce

Puławska 10
Puławska 10
Warszawa, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz