Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer Literacki „Śródmieście. Na zachód od Marszałkowskiej” – 10 lipca 2021

10 lipca 2021, 12:00 - 14:00

Po spacerze na wschód od Marszałkowskiej, warto też sprawdzić jakie ślady literackie znajdziemy po drugiej stronie tej arterii. Zobaczymy co wykuwał Himilsbach i gdzie jest piec „podobny do bramy triumfalnej”. Wspomnimy Jamesa Bonda, zajrzymy na wyścigi i opowiemy o jednym z mniej znanych miejsc związanych z Baczyńskim. Będą historie tragiczne – o Ratoniu, Zawieyskim i Broniewskim. Będzie też o  tajemniczej Esther, która wprowadza zamęt w życie zacnej i zamożnej warszawskiej rodziny. Poza tym Młynarski, Tuwim, Białoszewski, Nowakowski, Marianowicz, Klejnocki, Karpiński, Gałczyński i inni.

Uwaga! W związku z obecną sytuacją, żeby spacerowanie było bezpieczne, obwiązuje limit osób i zapisy. Zapisy będą przyjmowane zarówno mailowo (spacery@salonliteracki.pl), jak i w wiadomościach prywatnych na FB (ale nie w komentarzach) i każdorazowo potwierdzane. Bardzo prosimy o rozważne zapisy, żeby nie blokować miejsc (będzie też lista rezerwowa, gdyby ktoś się wycofał).

Zapraszamy 10 lipca 2021 r. (sobota), początek o godzinie 12.00. – informację o miejscu zbiórki otrzymajcie Państwo po zapisaniu się na wydarzenie. Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło

Szczegóły

Data:
10 lipca 2021
Godzina:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Strona internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

Hotel MDM
Plac Konstytucji 1
Warszawa, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *