Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer Literacki „Okolice placu Trzech Krzyży” – 18 listopada 2023

18 listopada, 12:00 - 14:00

Korzystając z tego, że skończył się trwający bardzo długo remont Placu Trzech Krzyży, zapraszamy spacer po jego najbliższych okolicach. To Idealny spacer dla tych, którzy nie lubią dużo chodzić – w pobliżu Placu, na stosunkowo niewielkim obszarze, mamy wyjątkowe zagęszczenie miejsc związanych z literaturą.

Sprawdzimy gdzie w latach PRL-u tłum bezimiennych urzędników wpływał na treść i formę utworów literackich. Gdzie literaci wpadali na kawę, gdzie na wódkę a gdzie na… mleko. Opowiemy jak Iredyński tworzył swój wizerunek, która pisarka pracowała w biurze matrymonialnym i co Osiecka nazywała „studiowaniem wieczorowym”. Nie zabraknie opowieści o „Złym” oraz o pewnym „Portugalczyku, jak nóż bezlitosnym”. Poza tym pojawią się Herbert, Konopnicka, Kuncewiczowa, Sienkiewicz, Konwicki, Tuwim, Witkacy, Hłasko, Staff i wielu innych.

Zapraszamy 18 listopada 2023 t. (sobota), początek o godzinie 12.00. na rogu Nowego Światu i Mysiej (ul. Nowy Świat 7). Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło

Szczegóły

Data:
18 listopada
Godzina:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Witryna internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

Nowy Świat 7
Nowy Świat 7
Warszawa, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *