Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer Literacki po Saskiej Kępie, część 1. – 1 maja 2024

1 maja, 12:00 - 14:00

Skoro maj i „pachnie Saska Kępa szalonym, zielonym bzem”, zapraszamy na pierwszy z dwóch spacerów literackich po tej dzielnicy. Miejsc związanych z literaturą jest tutaj tak wiele, że postanowiliśmy podzielić trasę na dwie części. Przekonamy się, że literackie ślady w tej dzielnicy związane są nie tylko z Osiecką i Białoszewskim. Będziemy wspominać bohaterów powieści dawnych i zupełnie nowych, przypomnimy jedną z miejskich legend i opowiemy o tym, który pisał, że tutaj Warszawa „na ksiuty przyjeżdżała”. Wywołamy ducha Gałczyńskiego, wspomnimy znakomitą tłumaczkę Tolkiena, kawiarnię, w której „przed panią róża żółta, a obok pan, co miał tę różę i pani dał”, autorkę najpopularniejszej piosenki okupowanej Warszawy, oraz inne miejsca i postaci.

Zapraszamy 1 maja 2024 r. (środa), początek o godzinie 12.00. na Rondzie Waszyngtona, pod popiersiem George’a Washingtona (w pobliżu Rossmana). Spacer potrwa mniej więcej 1,5 godziny.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło

Szczegóły

Data:
1 maja
Godzina:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Witryna internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

Rondo Waszyngtona 47
Rondo Waszyngtona 47 + Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *