Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer Literacki po Żoliborzu, część 2. – 28 kwietnia 2024

28 kwietnia, 12:00 - 14:00

„Na Żoliborzu są ulice takie śliczne”… – zapraszamy na drugi Spacer Literacki po Żoliborzu. Tym razem zajrzymy na plac Słoneczny, do Parku Żeromskiego i przejdziemy przez kolonie WSM. Dowiemy się, który poeta mieszkał pod jednym dachem z dwiema żonami, gdzie pracowała polska Mary Poppins, w którym miejscu stał „Domeczek” opisany w „Zielu na kraterze” i co to jest „półtorówka”. Będzie o tym, że Żoliborz miał niezwykłe szczęście do pisarek tworzących dla dzieci i młodzieży i do autorów kryminałów milicyjnych. Jak zwykle nie zabraknie opowieści, anegdot, cytatów. Przywołamy utwory m.in. Ewy Karwan-Jastrzębskiej, Ireny Jurgielewiczowej, Władysława Broniewskiego, Melchiora Wańkowicza, Antoniego Libery Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Wiltora Woroszylskiego i innych.

Zapraszamy 28 kwietnia 2024 r. (niedziela), początek o godzinie 12.00. na rogu ulic Krasińskiego i Czarnieckiego (przy bocznym wejściu do parku). Spacer potrwa mniej więcej 2 godziny.

(pierwszy z żoliborskich spacerów w sobotę, 27 kwietnia)

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Szczegóły

Data:
28 kwietnia
Godzina:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Witryna internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

Krasińskiego/Czarnieckiego
Krasińskiego 9
Warszawa, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *