Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer Literacki „Przez Brwinów do Stawiska” – 1 sierpnia 2021

1 sierpnia 2021, 12:00 - 14:00

Zapraszamy na kolejny podmiejski Spacer Literacki. Tym razem przejdziemy ulicami Brwinowa – odwiedzimy lokalny cmentarz, na którym pochowany jest Jarosław Iwaszkiewicz, wspomnimy m.in. Herberta i Grochowiaka, sprawdzimy gdzie mieszkał autor książki „Nie ma ceny na miód akacjowy” i którego z bardzo popularnych przedwojennych pisarzy udało się po wojnie skutecznie wykreślić z pamięci. Poszukamy śladów rodziny Winnych, opisanej przez Ałbenę Grabowską w sadze „Stulecie Winnych” i zakończymy spacer przy Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku.

Uwaga! W związku z obecną sytuacją, żeby spacerowanie było bezpieczne, obwiązuje limit osób i zapisy. Zapisy będą przyjmowane zarówno mailowo (spacery@salonliteracki.pl), jak i w wiadomościach prywatnych na FB (ale nie w komentarzach) i każdorazowo potwierdzane. Bardzo prosimy o rozważne zapisy, żeby nie blokować miejsc (będzie też lista rezerwowa, gdyby ktoś się wycofał).

Zapraszamy 1 sierpnia 2021 r. (niedziela), początek o godzinie 12.00. – informację o miejscu zbiórki otrzymajcie Państwo po zapisaniu się na wydarzenie. Spacer potrwa mniej więcej 2 godziny.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło

Szczegóły

Data:
1 sierpnia 2021
Godzina:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Witryna internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

PKP Brwinów
Pruszkowska 4a
Brwinów, Poland
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *