Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer Literacki „Z placu Grzybowskiego na Żelazną” – 21 sierpnia 2021 r.

21 sierpnia 2021, 12:00 - 14:00

Zapraszamy na spacer po terenach, które w czasie wojny w większości znalazły się w granicach tzw. „małego getta”. Wyruszamy z placu Grzybowskiego i spróbujemy znaleźć ślady ulic, których już nie ma – dawnego Bagna, Gnojnej, Granicznej i Krochmalnej (na której dorastał przyszły noblista Isaac Bashevis Singer). Opowiemy, co było kiedyś za Żelazną Bramą, który poeta zamieszkał w mieszkaniu po znanym prozaiku i skąd pochodził powieściowy Doktor Judym. Sprawdzimy, gdzie mieścił się Bar „Słodycz” kategorii IV, jak załatwiano porachunki na ulicy Krochmalnej i o co chodziło naszym babciom, kiedy wysyłały nas z czymś „na Pociejów”. Będzie okazja na spotkanie z Tuwimem, Brandstaetterem, Białoszewskim, Ważykiem, Osiecką, Wańkowiczem, Prusem, Hłaską, Tyrmandem i innymi autorami.

Uwaga! W związku z obecną sytuacją, żeby spacerowanie było bezpieczne, obwiązuje limit osób i zapisy. Zapisy będą przyjmowane zarówno mailowo (spacery@salonliteracki.pl), jak i w wiadomościach prywatnych na FB (ale nie w komentarzach) i każdorazowo potwierdzane. Bardzo prosimy o rozważne zapisy, żeby nie blokować miejsc (będzie też lista rezerwowa, gdyby ktoś się wycofał).

Zapraszamy 21 sierpnia 2021 r. (sobota), początek o godzinie 12.00. na placu Grzybowskim (pod kościołem Wszystkich Świętych).  Spacer potrwa mniej więcej 1,5 do 2 godzin.

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło

Szczegóły

Data:
21 sierpnia 2021
Godzina:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Witryna internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

Plac Grzybowski
plac Grzybowski 3/5
Warszawa, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.