Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spacer Literacki po Saskiej Kępie (cz. 1) – 28 sierpnia 2021

28 sierpnia 2021, 12:00 - 14:00

Zapraszamy na pierwszy z dwóch spacerów literackich po Saskiej Kępie. Miejsc związanych z literaturą jest tutaj tak wiele, że postanowiliśmy podzielić trasę na dwie części. Będzie można przekonać się, że literackie ślady w tej dzielnicy związane są nie tylko z Osiecką i Białoszewskim. Wspomnimy bohaterów powieści dawnych i zupełnie nowych, przywołamy jedną z miejskich legend i opowiemy o tym, który pisał, że tutaj Warszawa „na ksiuty przyjeżdżała”. Wywołamy ducha Gałczyńskiego, wspomnimy znakomitą tłumaczkę Tolkiena, męża Ireny Tuwim, autorkę najpopularniejszej piosenki okupowanej Warszawy, kawiarnię, w której „przed panią róża żółta, a obok pan, co miał tę różę i pani dał” oraz inne miejsca i postaci.

Uwaga! W związku z obecną sytuacją, żeby spacerowanie było bezpieczne, obwiązuje limit osób i zapisy. Zapisy będą przyjmowane zarówno mailowo (spacery@salonliteracki.pl), jak i w wiadomościach prywatnych na FB (ale nie w komentarzach) i każdorazowo potwierdzane. Bardzo prosimy o rozważne zapisy, żeby nie blokować miejsc (będzie też lista rezerwowa, gdyby ktoś się wycofał).

Zapraszamy 28 sierpnia 2021 r. (sobota), początek o godzinie 12.00. przy głównym wejściu do Parku Skaryszewskiego im. Ignacego Jana Paderewskiego (pod popiersiem jego patrona). Spacer potrwa mniej więcej 1,5 godziny.

(Druga część spaceru – 29 sierpnia 2021 r.)

Spacer odbywa się w ramach IV Festiwalu Literackiego im. Miśka z Męcińskiej – wydarzenia współfinansowanego przez m.st. Warszawa Dzielnica Praga-Południe

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło

Szczegóły

Data:
28 sierpnia 2021
Godzina:
12:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Salon Literacki
Adres e-mail:
spacery@salonliteracki.pl
Witryna internetowa:
http://salonliteracki.pl

Miejsce wydarzenia

Rondo Waszyngtona
Rondo Waszyngtona
Warszawa, Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.